Het was een stralende zondag, 6 september jl. Op deze dag van de jaarlijkse fietstocht reden parochianen vanuit de drie locaties op hun fietsen naar hetzelfde centrale punt: knooppunt 32 bij het Noordsche Veld.
Vanuit Assen startten we rond 13 uur met ruim 20 fietsers vanaf het parochiehuis de 15 km lange rit. De Asser routeplanner had een mooie tocht uitgezet, die ons grotendeels over fietspaden voerde. Voor sommigen was de omgeving van de golfbaan en het Arboretum even ten noorden van Assen een openbaring. Maar ook de rest van de route kon de fietsers bekoren. Meerdere malen moesten de voorste fietsers even stilstaan, om het peleton te hergroeperen.
Goede catering
Keuvelen bij de heide
Al met al kwamen we rond 14 uur aan op het einddoel, na het mooie laatste stuk over de heide van het Noordsche Veld. Tegelijk kwam Zuidlaren van de andere kant op de eindbestemming aan; Roden zat al aan de koffie.
Gedurende het volgende uur konden de fietsers weer krachten opdoen door hun lunchpakket te nuttigen. De parochianen van Zuidlaren hadden gezorgd voor de catering; naast koffie en thee, konden we ook genieten van frisdrank, snoepversnaperingen en gezond fruit. En natuurlijk werden her en der (parochiële) ervaringen uitgewisseld en praatboompjes opgezet.
Onder moeders parasol...
Afstap bij Arboretum
Om 16 uur riep de groepsleider van de Assenaren zijn mensen weer bij elkaar om de terugweg te aanvaarden. Daarvoor was een andere route uitgezet. Het eerste gedeelte voerde ons nog door het bosgebied van het Noordsche Veld. Daarna reden we door het landbouwgebied naar Zeijen. Tot onze verrassing zagen we daar bij de Brink de Zuidlaarders vanuit een andere richting komen; dus toch maar even zwaaien.
Buiten Zeijen, op weg naar Ter Aard, zwaaiden de eerste mensen ons vaarwel: zij namen de kortere weg naar huis. De rest van de groep (ook bij het viaduct na Ter Aard nam een aantal mensen afscheid) maakte nog een korte stop bij het Arboretum. Daar konden we nog een kleine verfrissing drinken. En werd de routeplanner bedankt door de mooie tocht.
Voor uw verslaggever was het hierna ook snel gedaan: hij volgde de rest niet meer naar het Parochiehuis, maar nam een kortere weg naar huis.
Misschien volgend jaar ook weer vanuit drie locaties starten? Want dat geeft best een extra dimensie aan dit fietsgebeuren.
Jan Wessels